Cvičební fitness program Spirals

Spirals je licenční pohybový program Body and Mind . Cvičení Spirals kombinuje taneční pohyby s prvky Pilates. Jedná se o pomalé cvičení, kde se nemusíte obávat žádné složité choreografie. Klade důraz na horní část těla, která je u ostatních cvičení často opomíjena.

Cvičení přispívá k celkovému protažení těla a zlepšení stability. Pohyb je plynulý, přirozený a nenásilný. Celá lekce probíhá za doprovodu inspirativní a melodické hudby. První půlka se cvičí ve stoje, druhá na podložce.

Cvičení Spirals je přínosné na uvolnění zad a páteře, ale nikoli jen formou jednorázového odblokování, jeho účinky přetrvávají čtyři až pět dní po cvičení. Kromě těchto pozitivních účinků cvičení Spirals dodává energii a dobrou náladu.

Autorem Spirals je Michael King. Michael pracuje s metodou pilates od roku 1979, kdy pracoval jako tanečník v Londýnské škole současného tance. V roce 1982 otevřel své vlastní studio a dále byl ředitelem Pilates studia pro Houstonskou baletní společnost v Texasu. Michael King je zakladatelem Pilates Institute v Londýně.

Jeho cvičební programy se s úspěchem cvičí po celém světě.