Golf pilates

Snem každého golfového hráče je mít co nejdelší a nejpřesnější odpal. Sebelepší profesionální trenér, sebedokonalejší intrukce ani metodika ale švih nezlepší, pokud k tomu není připraveno tělo.

V čem je Golf Pilates jiný než klasický Pilates?

Metoda Pilates jako taková zkvalitňuje veškeré pohybové aktivity.

Golf Pilates vychází z biomechaniky golfových pohybů. Aplikuje principy metody Pilates přímo do golfové hry. Nejde pouze o program,který si člověk zacvičí doma nebo pod vedením trenéra, ale o to, aby se naučil jeho základní principy používat během hry. Golf Pilates rozšiřuje nabídku tradiční metody Pilates o speciální cviky zaměřené na posílení a protažení svalových skupin potřebných pro kvalitní golfový pohyb s praktickým využíváním principů metody Pilates. Kromě fyzické stránky se Golf Pilates zabývá i psychikou každého hráče. Učí umění relaxovat během hry, zbavit se stresu a maximálně se koncentrovat.

Golf se řadí mezi rotační sporty a je pro něj typické, že se v kvalitním a vysokém výkonu odráží i pohyblivost celého těla. Avšak častým prováděním daného pohybu během různých sportů dochází k nežádoucímu přetěžování daných svalových skupin, což postupem času vede ke svalové nerovnováze (dysbalanci). Obecně pak svalové dysbalance mohou vést k velmi nepříjemným bolestem a mnoha dalším zdravotním komplikacím. Mezi nejčastější patří bolest v bedrech v kyčlích, v kolenou a v ramenech. Z těchto důvodů je nutno provádět kompenzační cvičení, s jejichž přispěním lze komplikacím předcházet, čímž se současně eliminuje i riziko zranění.

Z výše uvedených důvodů se metoda Pilates těší všeobecné oblibě nejen mezi mnoha sportovci. Z golfistů Pilates golf metodu zařadil do svého programu například Tiger Woods nebo Rocco Mediate.

Flexibilní páteř, pohyblivé kyčle a stabilní kolena jsou nutné pro kvalitní golfový výkon a v neposlední řadě posílené a protažené svaly v oblasti hrudníku a ramen také mají základní význam pro kvalitní hru bez bolesti.

Pravidelným cvičením metody Pilates, posílení svalů ochablých a protažení svalů zkrácených se pro vás aktivace středu těla stane samozřejmostí. Získáte rychlost, švih a hlavně bezpečný pohyb.

Bylo prokázáno, že Golf Pilates zlepšuje odpaly, zlepšuje držení těla, zlepšuje svalový tonus a v neposlední řadě odstraňuje bolesti zad a kloubů.

Během osobního tréninku získáte silnější a stabilnější centrum těla, snížíte únavu a hlavně budete hrát kvalitní golf bez bolestí.