Pilates

Toto cvičení vyvinul Joseph H.Pilates.

Pilates je zázračný systém pohybů, které blahodárně působí jak na tělo, tak na duši. Pilatesova metoda cvičení je vhodná pro každý věk a pro jakoukoli úroveň fyzické zdatnosti. V některých případech je však důležité přizpůsobit výběr cviků a nebo jejich provedení (modifikace) přesně vaší osobní situaci a zdravotního problému.

Pilates je cvičení, které zpevňuje svalstvo zádové, břišní, hýžďové - tím vytváří základ správného držení těla. Rozvíjí sílu a ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Zlepšuje držení těla, obnovuje celkovou vitalitu, tělo se stává silné a ohebné. Celkově vypracovává štíhlé a dlouhé svaly. Okysličuje krev. Na Pilatesově metodě je mimořádné to, že s každým cvikem si posilujeme a stabilizujeme střed těla, který je tvořen pánevním dnem, břišním svalstvem a zádovým svalstvem. Jednotlivé vrstvy tohoto svalstva se přitom posilují a procvičují zevnitř směrem ven,takže nejdříve ty spodní svaly a následně ty povrchové.

Stejně jako ostatní cvičební metody prochází i Pilates určitým vývojem. Objevují se nejrůznější úpravy a vylepšení, která odráží zkušenosti lektorů. Existuje řada variant od rehabilitační sestavy až po Pilates s míčem, válcem.

Pilates cvičení je podobná metoda jako Power joga, ale je spíš uzpůsobená západnímu člověku.

Cvičením Pilates se naučíte, jak zlepšit své zdraví, kondici a životní styl. A to nejen pro dnešek, ale navždy, pokud se cvičením pilates budete zabývat.

Celebrity,které milují Pilates: Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Madonna, Kate Hudson, Lady Gaga, Pink, Gwen Stefani, Heidi Klum.