O mně

1390576592 Dobrý den,

jmenuji se Daniela Kučerová a sport mě provází od raného dětství - brusle, jezdectví, volejbal, vodáctví...

Láska ke sportu mě neopustila ani v dospělém věku, kdy se mé předešlé sportovní aktivity rozšířily o aerobic, in line, fitness, golf a, v neposlední řadě, o cvičení Pilates. Cvičení Pilates se věnuji 4 roky, kdy jsem chodila cvičit na veřejné hodiny do fitness center a tento druh cvičení mě natolik uchvátil, že se dá říci, že jsem se na něm stala závislá. Pravidelné cvičení Pilates mělo přínos nejen v tom, že se mi zpevnilo svalstvo, ale celkově i na psychické a fyzické kondici. Velký zlom nastal, když jsem navštívila cvičební hodiny v Pilates Clinic Academy. Toto cvičení Pilates Clinic je obohaceno o modifikace a různé variace, které mají velký přínos pro zdravá záda. Díky těmto modifikacím a různým variacím se tímto cvičením skloubí tradiční přístup Pilates metody s novodobými moderními výzkumy lékařské rehabilitace a fyzioterapie.

Díky cvičení Pilates Clinic mě přestala bolet záda, odstranily se i problémy s krční páteří. Pilates Clinic posiluje trup těla, zpevňuje svalový korzet páteře, zlepšuje pohyblivost kyčelních kloubů a zaměřuje se na stabilitu lopatek, břicha a pánve.

Pravidelné cvičení Pilates Clinik je pro mě i nepostradatelný tréninkový systém při golfu, kterému se aktivně věnuji a kdy toto cvičení mně zlepšilo golfový švih a celkově napomohlo k lepšímu sportovnímu výkonu.

Na základě tohoto přínosného cvičení Pilates Clinic, které nejenže napomáhá odstranit bolesti páteře, zad a kyčelních kloubů, ale i dokonale tvaruje postavu, jsem se rozhodla, že školu Pilates Clinic Academy v IQ pohybu vystuduji a budu rozdávat své zkušenosti s tímto cvičením dále.

V listopadu roku 2013 jsem zdárně ukončila studium a získala tak odborné osvědčení instruktor cvičení Pilates.

Jsem členem Fitness komory.

Odborná specializace a školení:

2013 - červenec-listopad - Pilates Clinic , Matwork 1

2013 - odborný seminář - pánevní dno a vhodné cviky na cvičení pánevního dna, jak u mužů,tak u žen

2014 - leden-srpen - Pilates Clinic Matwork 2

2014 - fitness program Spirals

2014 - kongres funkčního pohybu - fitness programv 2014 - instruktor metody Golfpilates

2014 - instruktor Piloxing

2017 - leden - odborný seminář Vývojová kineziologie

Myslím, že pohyb k našemu životu patří, a že je velmi žádoucí. U cvičení Pilátes Clinic to platí dvojnásob, jelikož nám napomáhá nejen zpevňovat hluboké svalstvo podél páteře a celého coru, ale i odstraňovat případné bolesti zad a odstraňovat svalové dysbalance.

Budu se těšit na společné cvičení.

S pozdravem

Daniela